5 Ноября 2019

Підготовка хвойних рослин до зими

Зима - це важкий час для рослин. Екстремальні температури і сильний вітер можуть пошкодити стебла і крони рослин. Листяні дерева скидають листя і стають менш вразливими до пошкоджень. Але хвойні рослини не мають такої розкоші. Вони продовжують втрачати вологу через голки всю зиму. 

hvoynie2-min.jpg

Як не дивно, але найчастіше рослини страждають не від лютих морозів, а від нещадного зимового сонця та сильного вітру. Ялина, туя та інші популярні вічнозелені рослини особливо чутливі до пошкоджень від вітру Холодний, сухий вітер, що продуває хвою спричинює зменшення кількості вологи в ній. Часто пошкодження стає помітне тільки весною, коли дерево починає рости. Область де відбулось зневоднення може буріти і відмирати. Ось кілька речей, які ви можете зробити, щоб допомогти своїй вічнозеленій рослині пережити зиму.


Захист хвойних рослин в зимку


Обгортання хвойних дерев погана ідея, яка заподіє тільки шкоду. Частіше за все, щільно обгортають дерева у тканину, але вона буде діяти як рушник. Тобто забере зайву вологу, роблячи ваше дерево ще сухішим. Крім того, обгортання погіршить циркуляцію повітря навколо голок, що призведе до розвитку хвороб. Є інші, більш ефективні способи, щоб захистити ваші дерева.


Полив хвойних рослин


Один з кращих способів підготувати хвойні дерева до холодних зимових вітрів і періоду зневоднення – рясний полив. Дерево, добре зволожене в осінній час, має більше шансів пройти через холодну зиму неушкодженим. У міру наближення зими рослини споживають менше води. Але це не означає, що вони не потребують води. Так що не здавайтеся. Якщо два рази в тиждень не проходить рясний дощ, тоді необхідно поливати дерево, аж поки ґрунт не замерзне.

hvoynie1-min.jpg


Зробіть бар’єр від сонця та вітру


Можна використати тканину або спеціальний матеріал, щоб створити вітробар’єр, який захистить дерева від висихання та яскравих сонячних промінів. В землю навколо дерева встроміть кілки, на відстані 20-30 сантиметрів і прив’яжіть до них тканину. Вийде щось на зразок стін, які будуть блокувати негативні природні фактори.


Хімічні аерозолі


В спеціалізованих магазинах можна купити спеціальні спреї. Ними обробляють дерева, щоб запобігти втраті вологи. Зазвичай вони зроблені з пластмас чи воску, наносять їх на хвою. Таким чином закупорюючи пори. Майте на увазі, такі хімічні засоби можуть змиватись та вивітрюватись.

hvoynie3-min.jpg


На справді захищати потрібно молоді саджанці, дорослі дерева самостійно справляються з зимовою негодою. Приділіть їм трохи уваги, а потім насолоджуйтесь красою ялинок в саду.